Veilig, zo zou ik mijn jeugd omschrijven. Ik ben opgegroeid op het platteland en had nauwelijks zorgen aan mijn hoofd. Weinig kostte me echt moeite. Totdat ik in mijn eentje in New York ging wonen. Ineens moest ik voor mezelf opkomen en mijn eigen problemen oplossen, zonder mijn familie in de buurt. Dat was even slikken. Misschien was ik wel te veilig opgevoed? Maar ik bleef, en ging mijn eigen weg weg. Ik volgde acteerlessen, koos voor een sociale studie en las vooral veel zelfhulpboeken, zoals ‘Een nieuwe aarde’ van Eckhart Tolle. Ik heb moeten leren doorzetten, omdat ik droomde van het leven dat ik nu leid. Groei stopt nooit, weet ik nu. Maar dat maakt het leven ook zo mooi. In mijn ogen is persoonlijke ontwikkeling de sleutel tot geluk: het kost tijd en inzet, maar de beloning is een leven dat echt van jou is.
Op dit moment ben ik nog steeds bezig mijn persoonlijke ontwikkeling. Vorige week had hier een gesprek over met een goed vriendinnetje. We hadden het erover dat we nooit zijn uitgeleerd en we altijd zullen blijven ontwikkelen. Voor deze ontwikkeling laat ik mij graag inspireren door boeken te lezen maar ook door docu’s zoals Food Matters en films zoals Captain Fantastic te kijken. Daarnaast reis ik regelmatig naar landen met een compleet andere cultuur. Vorig jaar was ik bijvoorbeeld in Japan. Wow, zo’n prachtig land waar mensen een hele indrukwekkende levensstijl hebben. Als ik op reis ben zorg ik er altijd voor dat ik een nieuw boek mee heb. Tijdens mijn reis naar Japan heb ik het boek ‘Become the happiest person you know’ van Gabby Bernstein gelezen. Heel interessant en een echte aanrader!
Ik ben super benieuwd naar hoe jullie je blijven ontwikkelen. Wat zijn jullie favoriete onderwerpen, boeken, films, docu’s en manieren om je te laten inspireren voor in de toekomst? Let me know hieronder in de comments! Ik kan niet wachten om ze te lezen.
Veel liefs,
Rens
P.S. Binnenkort zal ik nog meer blogs schrijven rondom wat mij dagelijks inspireert en gelukkig maakt, so stay tuned!